pärand

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

pärand

21 Veebr 2013, 14:02

tere
Sain kirja, millega teatati,et olen ainupärija. Kiri tuli välismaalt. Ise olen skeptiline ja minu mõistus on nüüd otsas. Nimelt on saadetud mulle igasugu dokumente ja panga koodid ja nüüd pank nõuab minult raha, et mingit cot koodi saada, et siis saab edasi tegutseda. Mina teatasin, et ei maksa neile midagi, et võtku pärandatavast summast. Kas pank saab võtta sellest summast nõutud summa ja kas on nii, et kui mina midagi ei maksa, et siis nad võtavad minult selle pärandatud summa ära? Kuidas saaks teada kas asi on õige või vale?

Re: pärand

28 Veebr 2013, 12:29

Tere,

Dokumente nägemata ja täpsemaid asjaolusid teadmata (näiteks, mis riigiga on tegemist?) on üsna võimatu Teile foorumi kaudu vastata. Esmalt tuleks kindlaks teha, kas selline pärimismenetlus on üldse võimalik (kes on pärandaja ja kas ta on Teile teada?).

Teil tuleks pöörduda koos dokumentidega isiklikule õigusnõustamisele vastava spetsialisti poole, kes on Teile abiks pärimisasjade korraldamisel ning vajadusel pärandvara väljanõudmisel.

Erinevaid riike puudutavate pärimisasjade puhul on väga palju asjaolusid, mis tähtust omavad ja selgeks tuleb teha (mh. pärijate ring, tähtajad, pärandvara koosseis, aga ka seda, mida Teilt täpselt nõutakse ja kas see on ikka kooskõlas vastavas riigis kohalduva seaduse regulatsiooniga jne. Üldjuhul kohaldatakse pärandaja viimase elukoha või pärandvara asukoha riigi seadust, kuid on ka erandeid (nt sõltuvalt pärandvara koosseisust).

lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta