Küsimus pärimise kohta

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Küsimus pärimise kohta

27 Okt 2013, 20:16

Minu isa majal on kaks pärijat, mina ja mu õde. Kuna mina olen sinna majja pannud oma aega ja raha terve elu ning plaan edaspidigi maja veidi laiendada, siis tahab õde oma osa mulle jätta tingimusel,et kui mina või mu lapsed(3 last) kellele maja pärandan hiljem, peaksid maja võõrandama väljapoole perekonda maksma õele või ta lastele (2last) hüvitist võrdsetes osades. Kas selline leping on üldse võimalik?

Re: Küsimus pärimise kohta

05 Nov 2013, 14:40

Tere,

Sellise lepingu sõlmimine on võimalik. Kinnistu omanikul ei saa keelata talle kuuluva vara käsutamist, küll aga saab kokku leppida summades, mis tal kinnistu võõrandamisel hüvitada tuleks. Sellekohane leping tuleks sõlmida vähemalt kirjalikus vormis, loomulikult võib lepingu sõlmida ka notariaalselt tõestatuna või notariaalselt kinnitatud vormis. Tulevikus tekkida võivat nõuet on võimalik tagada ka õe kasuks kinnistule seatava hüpoteegiga. Hüpoteegi seadmise leping tuleb sõlmida notariaalselt tõestatud vormis.
Loomulikult tuleks lepingus fikseerida hüvitise summa või selle arvestamise põhimõtted.
Mõelda tuleks sellele, kuidas vormistatavat kokkulepet sõnastada nii, et hüvitise tasumise kohustus läheks üle pärijatele.

Lugupidamisega
Kätlin Aun - Janisk
notar

Vasta