Mul on küsimus kinkelepingu kohta

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Mul on küsimus kinkelepingu kohta

05 Nov 2013, 15:36

Soovime abikaasaga tema nimel oleva maja kinkida pojale. Millised kulutused sellega kaasnevad, näiteks notaritasud, riigilõiv jm. Meil on veel kaks last, kas maja kinkimisel peab nendega kuidagi arvestama. Kas ja missuguseid maksukohustusi toob kinkimine kaasa meile või pojale?

Ette tänades

Re: Mul on küsimus kinkelepingu kohta

13 Nov 2013, 17:56

Tere,

Kinkelepingu sõlmimise notari tasu ja uue omaniku kinnistusraamatusse kandmise lõiv sõltuvad kingitava asja väärtusest. Notari tasu suuruse sätestab notari tasu seadus ja riigilõivu suurus tuleneb riigilõivu seadusest. Informatsiooni notari tasu ja riigilõivu suuruse kohta saab notarilt.
Kas soovite kinkelepingu sõlmimisel arvestada ka teiste lastega, oleneb eelkõige teist endist. Kui arvate, et kingituse saanud laps on saanud oma osa vanemate pärandist kingituse näol kätte juba vanemate eluajal ja teised lapsed peaksid saama selle võrra suurema osa vanemate pärandist, siis tuleks vormistada sellekohane testament. Siingi tasub nõu pidada notariga.
Kinkelepingust maksukohustust ei tulene.

Lugupidamisega
Kätlin Aun - Janisk
notar

Vasta