pärimine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

pärimine

23 Nov 2013, 22:29

Minu elukaaslane suri septembris 2013.Testamenti ei ole tehtud. Pärijateks on kaks poega. Kuid kas minul on mingit õigust pärandile? Auto ja korter on ostetud meie kooselu ajal.Pojad elasid juba iseseisvat elu. Mida ma peaksin edasi tegema? Autost ja korterist ei tahaks ilma jääda, need said ostetud elukaaslasega ühisest rahast. Kas on mingi võimalus, mida ma saaksin teha?

Re: pärimine

29 Nov 2013, 01:32

Tere,

Saan aru, et auto ja korter kuulusid elukaaslasele ja et pärast elukaaslase surma pärisid tema vara pojad. Kuna testamenti tehtud ei olnud, siis pärida te oma elukaaslase järelt ei saa.
Kuna antud vara oli elukaaslasele ostetud ühise raha eest, siis soovitan teil elukaaslase pärijatega sel teemal rääkida. Juhul kui saate kokkuleppele, siis võivad pärijad teile teie kulutused kas osaliselt või täielikult kompenseerida või siis osa varast kompensatsiooniks teile võõrandada.
Juhul kui te pärijatega hüvitamise osas kokkulepet ei saavuta, siis peaksite kaaluma, kas suudate tõendada, et vara oli omandatud osaliselt teie raha eest. Juhul kui nimetatud asjaolu tõendamine on võimalik, siis tasub kaaluda rahalise nõude esitamist pärijate suhtes. Sel juhul soovitan konsulteerida vastava õigusala asjatundjaga (advokaadiga).

Lugupidamisega
Kätlin Aun-Janisk

Vasta