Pärimine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Pärimine

06 Apr 2014, 16:33

Tere
Mul on küsimus abikaasade vastastikuse testamendi kohta. Minu emal oli isiklik maja ja ta suri 2014 märtsis, aga pärimisportaalist sain oma ID kaardi abil teada, et nad olid teinud abikaasade vastastikuse testamendi selle maja peale, mille minu ema sai endale kingituseks(kinkeleping 197X.a) 200Y aastal. Olen nende ainuke tütar. Kirjeldan olukorda: nimelt minu emal oli raske insult 200Z aastal. Õnneks tuli ta sellest välja ja sai koju, rääkima ta õieti ei hakanud, kui siis natukene, üldiselt kehvalt, ja siis kui temaga millegist rääkisin sain aru, et ta vist ikka kõigest päris hästi aru ei saa, ühesõnaga oli tal helgeid hetki kui ka... Sain haiglast ema haiguslood kätte, aga psühhiaatria haiglast mulle tema haiguslugusid ei antud, sest abikaasa ehk siis minu isa, kellega meil suhted just kõige paremad ei ole, keelas neid väljastada. Tekib küsimus, kas ta ikka oli adekvaatne kui ta käis notaribüroos testamenti tegemas. Ma ise elasin ka vahepeal oma perega vanemate juures ja kuulsin kuidas ta mind emale mustas. Sooviksin teada kas,testamenti saab vaidlustada? Ema lubas mul juurdeehitust teha, mis hetkel jäi pooleli. Isa mind seal näha ei taha.

Re: Pärimine

11 Apr 2014, 16:53

Tere,

Kas antud juhul oleks alust testamenti vaidlustada, sõltub esiteks täpsetest asjaoludest (testamendi tegemise ajal) ning teisalt nende asjaolude tõendamisvõimalusest. Notariaalse testamendi korral kontrollib notar isiku teo- ja otsusevõimet ning selgitab välja tema tahte, mistõttu on notariaalset testamenti kohtus raske vaidlustada. Seetõttu tuleks Teil pööduda isiklikule õigusnõustamisele, et välja selgitada võimalused oma õiguste kaitseks.

Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta