pärija on alaealine, kohtu nõusolek?

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 23 Apr 2014, 08:28

pärija on alaealine, kohtu nõusolek?

23 Apr 2014, 08:59

Tere!

Pärija on alaealine, pärandvara hulgas on eluaseme laen ning pangakontol rahasummad, millega oleks võimalik laen pangale tagasi maksta.
Olen pärija seaduslik esindaja, eluase (pärija ja minu praegune elukoht) jääks pärija nimele. Kas laenu tagastamiseks päritud rahaga on vaja eraldi kohtu nõusolekut või piisab pärimistunnistusest?

Ette tänades

Postitusi: 1182
Liitunud: 04 Mai 2012, 13:22

Re: pärija on alaealine, kohtu nõusolek?

29 Apr 2014, 14:56

Tere,

Lapse nimel tehingute tegemiseks peab vanematel olema kohtu nõusolek perekonnaseaduse § 187 ja § 188 lõike 1 punktide 1–3, 5 ja 7–11 juhtudel. Päritud rahasummade käsutamine kohtu nõusolekut ei nõua (eeldades, et toiming on lapse huvides).

Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta