pikale veninud pärimine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

pikale veninud pärimine

18 Mär 2011, 19:00

MINU EMA PÄRIS PEALE ISA SURMA OMA ABIKAASA NIMEL OLEVA MAJA.SELLE KOHTA ON MINGI ELAMISE REGISTREERIMISE TÕEND JA PAAR PABERIT KINDLUSTUSE KOHTA.SEE ON KOGU MATERJAL MAJA KOHTA.,EI OLE MINGIT PROJEKTI EGA ISEGI ELAMUREGISTRIS EI OLE MAJA KIRJAS.EMA SURI 2001 SÜGISEL,PÄRIJAD OLEME ÕEGA.ÕDE EI OLE MAJAST HUVITATUD ,SAMAS EI OLE ME KUMBKI PÄRIMISASJU AJANUD.KAS TEMA PEAB TEGEMA LOOBUMISAVALDUSE VÕI EI SAAGI TA SEDA ENAM TEHA?SAMAS MAA MILLEL MAJA ASUB(2ha)ON MEIL ÕEGA ÜHISVARA.,SEE MAA ON KA MAAREGISTRIS KIRJAS.AGA MAJA EI OLEKSKI NAGU AMETLIKULT OLEMAS.NÜÜD MA EI SAAGI ARU ET MILLEST MA PEAKS PEALE HAKKAMA?SÜGISEKS SAAB EMA SURMAST 10 AASTAT,KUI SELLEKS AJAKS EI OLE ASJAD KORRAS,KAS SIIS VÕIN ÜLDSE MAJAST ILMA JÄÄDA.UNUSTASIN LISAMATTA ET ISE ELAN SAMAS MAJAS JA SEDA KUSKIL 20 AASTAT.ST. OLEN SISSE KA KIRJUTATUD.
tänades ette vastuse eest!

Re: pikale veninud pärimine

21 Mär 2011, 10:52

Teie kirjast selgub, et kinnistu on kantud Teie ja õe nimele. Elamu, kui ehitis pole seadustatud (saan nii Teie kirjast aru). Tänane asjaõigusseadus sätestab, et maa on kinnisasja oluline osa ning sellel asuvad hooned ja rajatise, mis on püsivalt maaga seotud, kinnistu olulisteks osadeks. Palun kontrollige oma kinnistusraamatu kannet, kas hooned pole sinna kantud. Kui ei, siis saate pöörduda kohaliku omavalitsuse poole ja taotleda hoone seadustamist.

Vasta