pärimistunnistus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

pärimistunnistus

11 Apr 2015, 15:08

Tere
Notar on avanud 19 märts pärimismenetluse ja lubas pärimistunnistuse välja kirjutada 21 aprillil. Aga eile (10 aprill) ilmusid välja veresugulased (advokaat) ja pakkusid kohtuvälist lahendust, et nemad saavad kõik vara omale. Ja tahavad vastust saada kiiresti (et kas mina olen sellega nõus), esmaspäev. Kui mina venitan oma vastusega 21 aprillini (näiteks lülitan mobiili välja), kas siis kui pärimistunnistus on välja kirjutatud on kõik otsustatud? Kas nemad saavad peatada ilma kohtuta pärimistunnistuse väljastamise? Küsimus on selline, et nad tahavad kohtusse anda enne pärimistunnistuse väljastamist. Kuna testament on minu nimele tehtud siis ma loomulikult ei ole nõus testamendist vabatahtlikult loobuma.Tegelikult on ju kaks varianti 1) kas nemad annavad kohtusse kas enne pärimistunnistuse väljastamist või 2) nad annavad kohtusse peale pärimistunnistuse väljastamist. Milline on nende kahe variandi erinevus ja milline on neist minule kasulikum?

Re: pärimistunnistus

13 Apr 2015, 15:27

Soovitav on olukorda arutada eelkõige pärimisasja ajava notariga, kes annab teile ka nõuandeid.
Testamenti saab vaidlustada kohtus ja ka vaid kohus saab peatada pärimisasja lahendamise.
Testamenti saab siiski vaidlustada vaid juhul, kui selleks on mingi väga kaalukas põhjus (testaatori teovõime puudus).
21. aprilli kuupäeva ei maksa ületähtsustada – isegi kui tunnistus välja antakse, võidakse see hiljem tagasi kutsuda, kui kohus tõesti testamendi annuleerib.
Seega ei aiata siin telefoni väljalülitamine .... Siiski peab kordama, et testamendi vaidlustamise edukus võib sõltuda sellest, kas tegemist on notari juures tehtud testamendiga või nn koduse testamendiga.
Esimesel juhul on ju notar kontrollinud isiku teovõimet ja tahet ja sellise testamendi vaidlustamine on väga keeruline.


Vastas Priidu Pärna.

Vasta