kohtukulud

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

kohtukulud

22 Apr 2015, 13:18

Tere

Kui vastaspool (elukaaslase lapsed) annab hagi kohtusse testamendi tühistamiseks. Elukaaslane oli teinud testamendi minu nimele. Kui kohtus mina kaotan, kas siis mina maksan kohtukulud ja võib-olla vastaspoole advokaadi tasu ka?
Kas kohus võib testamendi tühistada kui testaator on olnud 5 korda psüühiaatriahaiglas? Kas kohtunik
või kohtulik ekspertiis võib otsustada nende diagnooside (nagu Alzeimeri tõbi, dementsus) alusel, et testaator
ei teadnud, mis notarile vastas või mis notar küsis?

Re: kohtukulud

22 Apr 2015, 15:39

Kohtukulude jaotuse otsustab kohus eraldi ja see tuuakse alati ära kohtuotsuses. Tsiviilkohtumenetluse seadustikus on kehtestatud, et kohtukulud jäävad kaotanud poole kanda. Seejärel peab kohtukulusid tagasitaotlev õigustatud isik esitama kohtule 30 päeva jooksul peale otsuse jõustumist kohtukulude kalkulatsiooni ja maksedokumendid, mis tõendavad antud protsessis tehtud kulutusi. Kohus ei lähtu ainult asjaolust, et testaator on olnud 5 korral psühhiaatriahaiglas. Kohus võib teha taotleja taotluse alusel täiendava kohtumeditsiinilise ekspertiisi ja tuvastada dokumentide (haiguslugu jms) põhjal testaatori tervisliku seisundi ja suutlikkuse oma tegudest aru saada ja neid juhtida.


Vastas Krista Paal.

Vasta