kohtulik ekspertiis

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

kohtulik ekspertiis

14 Mai 2015, 16:53

Tere

Kuna inimene kes minule pärandas oma vara testamendiga, tahetakse peale surma kuulutada teovõimetuks, ma sain, aru et on võimalik tellida kohtulik ekspertiis. Kes määrab kohtuliku ekspertiisi koosseisu või kuidas seda üldse määratakse? Kas see peaks olema üks tema raviarstidest või kasutatakse kindlaksmääratud kompetentseid arste-psühhiaatreid? Ja kuivõrd arvestatakse vastaspoole tunnistajaid, kes väidavad, et inimene oli agressiivne ja kõiki kahtlustav? Ja mina kui tema elukaaslane ütlenm et lahkunu oli leebe inimene ja kedagi ta ei kahtlustanud. Kuna minul tunnistajaid ei ole, siis peab tõde kuidagi teada saama.
Tal oli kõva depressioon, kuid järsku ilmusid haigusloosse orgaaniline luululine psyhhoos, dementsus Alzh. tõvest. Kas nende haiguslugudega saab kuulutada inimese teovõimetuks?

Re: kohtulik ekspertiis

15 Mai 2015, 17:08

Kohtumeditsiinilise ekspertiisi tellib kohus erapooletu, selleks loodud ja ellukutsutud institutsiooni käest ja seda võib tõesti teostada ka peale isiku surma. Kas kadunuke oli agressiivne või leebe, see on vaid üks asjaolu paljudest ja kas seda võetakse ekspertiisi tegemisel arvesse, on juristidele kull teadmata. Kui inimene oma elu ajal oma tegudest aru ei saanud ja neid koordineerida ja juhtida ei osanud, siis on tegemist süüdimatusega ning kohtumeditsiinilise ekspertiisiga seda kas tuvastatakse ja kinnitatakse voi lükatakse ümber.

Kuna teie probleem on niivõrd spetsiifiline ja mahukas, siis soovitan ma teil võtta endale advokaat voi esindaja, kes saab teie küsimusega konkreetsemalt tegeleda ja teile eraldi nõu anda. Portaali eesmärk on esmase õigusabi osutamine. Teie probleem väljub juba ammu e-õigusabi portaali spetsiifikast ja suunistest.


Vastas Krista Paal.

Vasta