Kinkeleping

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kinkeleping

25 Aug 2015, 12:14

Tere
Mulle kingiti kinkelepinguga korter ja sees on klausel, et kinkija ei jää sinna sisse elama. Nüüd ta elab sellel pinnal ja ei kavatse kuskile minna ja nõuab, et ma selle maha müüks ja raha talle annaksin, mainides, et see on tema vanemate korter. Mulle kinkis ta selle korteri seetõttu, et olid võlad. Võtsin laenu, et osa korteri võlast ära maksta. Nüüd olen ise veidi hädas ja soovin korterit edasi kinkida.
Minu küsimus oleks selline: Kas ma võin selle korteri edasi kinkida teisele inimesele ja kas siis kinkija, kes mulle sellel korteri kinkis, kaotab õigused? Tean, et samas sätestab seadus, et kinkijal jääb õigus kingitud vara 1 aasta jooksul tagasi nõuda, kui kingisaaja kasutab, valdab kingitud vara mitte heaperemehelikult või suhtub kinkijasse halvasti.

Aitäh!

Re: Kinkeleping

27 Aug 2015, 10:45

Kinkelepinguga saite Te kingitud vara omanikuks ja Te võite sellega talitada oma äranägemisel. Kuna tegemist on korteriomandiga ilmselt, siis sõlmiti kinkeleping notariaalselt ja kõik vajalikud ning asjakohased selgitused sisalduvad kinkelepingus.
Isik, kes kinkis Teile korteri, kaotas omandiõiguse sellele korterile peale kinkelepingu sõlmimist. Kinnistusraamatus olete praegu Teie sisse kantud korteriomanikuna. Kinkija peab andma kingisaajale üle kingitud eseme või tegema võimalikuks kingisaajale selle valduse saamise muul viisil ning kõrvaldama kõik takistused eseme valdamiseks.
Kinkija võib kinkelepingust taganeda ühe aasta jooksul alates ajast, mil ta sai teada või pidi teada saama oma taganemise õiguse tekkimisest. Kinkelepingust taganemise õigus tekib kinkijal, kui kingisaaja on oma käitumisega näidanud kinkija või tema lähedase inimese vastu üles jämedat tänamatust või kinkija ei ole lepingu täitmise puhul võimeline täitma seadusest tulenevat ülalpidamiskohustust või ennast mõistlikult ülal pidama, välja arvatud juhul, kui kinkija on ennast sellesse olukorda asetanud tahtlikult või raske hooletuse tõttu või kui kingisaaja maksab ülalpidamiseks vajaliku raha või kingisaaja jätab õigustamatult täitmata kinkega seotud koormise või tingimuse.


Vastas Vambola Olli.

Vasta