osaühingu pärandamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

osaühingu pärandamine

09 Okt 2015, 09:21

Üks osa minu testamendist on osaühingu pärandamine mille ainuomanik ma olen. Soovin pärandada osaühingut võrdselt kõigi oma pärijate vahel (9in), sealhulgas on 4 alaealist lapselast. Osaühingu koosolekul esindab alaealist tema vanemad. Kas otsuste tegemisel peavad mõlemad lapsevanemad kohal olema ja kuidas toimida siis kui lapsevanemad on otsuse tegemisel erinevatel seisukohtadel? Kas ma tohin määrata testamendis alaealist lapselast esindama ainult lapse ema?

Re: osaühingu pärandamine

11 Okt 2015, 13:15

Kui Te soovite teha testamenti, siis on kõige otstarbekam selgituste saamiseks pöörduda lähimasse notaribüroosse. Notari konsultatsioon sellises küsimuses on tasuta.
Osaühingu üldkoosolekul Teie poolt kirjeldatud olukorras, võivad osaleda mõlemad vanemad, kuid vanematel on õigus ühise esindusõiguse teostamise korraldamises omavahel kokku leppida, et last võib esindada ka üks vanem. Perekonnaseaduse (PKS) § 120 lg 1 kohaselt on hooldusõiguslik vanem lapse seaduslik esindaja. Ühist hooldusõigust omavatel vanematel on ühine esindusõigus. Hooldusõiguslikud vanemad võivad kokku leppida ühise esindusõiguse teostamise korraldamises. Notar ei saa ilmselt testamendis sellist piirangut seada, et last esindab ainult ema. See oleks vastuolus eelpool viidatud sättega. Selline piirang võiks sisalduda testamendis, kui lapse isalt on hooldusõigus ära võetud.
Olukord, kus vanemad on osaühingu üldkoosolekul küsimuste otsustamisel erinevatel seisukohtadel on võimalik aga osanike otsused võetakse vastu üldkoosolekul hääletamise teel. Vastu võetakse selline otsus, mille poolt on enamik osanikke. Osanike paljusus ei soodusta osaühingu toimimist vaid võib seda takistada.


Vastas Vambola Olli.

Vasta