Pärimine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Pärimine

16 Nov 2015, 19:56

Kui on koostatud testament, millega olen kogu vara ainupärija, ( Koostaja ei ole minu sugulane, koostaja on kasuisa, aga mitte ametlikult). Kas pärija saab lisaks varale ka kõik kohustused ( kui on mõni laen või liising) ja kas pärija saab ka pärandusest siis loobuda kuigi on testamendi koostamisel olnud nõus sellega, et on ainupärija.

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Pärimine

16 Nov 2015, 19:57

Pärija pärib kogu pärandaja vara, milleks on kõik pärandajale kuuluvad õigused ja kohustused, mistõttu pärija vastutab pärandaja võlgade tasumise eest.

Pärimaõigustatud isikul on õigus pärand vastu võtta või sellest loobuda. Pärandi tingimuslik vastuvõtmine või loobumine ei ole lubatud ja pärast pärandi vastuvõtmist ei saa sellest enam loobuda ning pärast pärandist loobumist ei saa seda enam vastu võtta.

Pärandist saab loobuda kolme kuu jooksul alates päevast, kui pärija saab teada pärandaja surmast ning oma pärimisõigusest. Testamendi tegemise ajal pärija antud lubadused pärandajale ei mõjuta nimetatud õigust. Loobumiseks tuleb teha notariaalselt tõestatud vormis avaldus. Kui pärija nimetatud kolme kuu jooksul ei ole pärandist loobunud, siis loetakse ta pärandi vastuvõtnuks.


Vastas Eve Põtter.

Vasta