võlad ja pärimine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

võlad ja pärimine

19 Nov 2015, 15:35

Tere, kui ma pärin ema korteri ja mul on võlad, mida ma muidugi tasun igakuiselt, kas see siis läheb haamri alla ja kas oleks võimalik päritav korter teha kohe lapselapse nimele

Re: võlad ja pärimine

23 Nov 2015, 16:26

Inimesel on õigus valida, kas ta soovib endale kuuluvat korterit ära kinkida või pärandada see pärijatele. Meeles tuleks pidada, et kinke puhul loobub kinkijakorteri omandist juba enda elu ajal kuid testamendi puhul saab pärija omanikuks alles pärast testaatori surma.

Kui korterit soovitakse kinkida alaealisele lapsele või soovitakse korterit pärandada alaealisele lapsele, siis seadus sellisteks tehinguteks piiranguid ei ole. Kinkelepingu sõlmimiseks tuleb kinkijal ja lapse seaduslikul esindajal, kelleks on lapse ema ja isa, sõlmida notari juures kinkeleping. Testamendi tegemise võimaluste kohta saate lugeda Notarite Koja kodulehelt https://www.notar.ee/529, kust leiate ka kõikide notarite kontaktandmed.

Vasta