Küsimus pärimise kohta

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 04 Jaan 2016, 12:32

Küsimus pärimise kohta

04 Jaan 2016, 12:44

Tere
Minu ema ja isa on teinud notariaalse testamendi, et määravad peale oma surma kõk vara nooremale tütrele, mulle. Küsin, kas peale ema, isa surma on teistel lastel õigus testament küsitavaks muuta? Ja kas testament hõlmab ka raha pangaarvel?

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Küsimus pärimise kohta

05 Jaan 2016, 17:01

Pärimine toimub seaduse või testamendi järgi. Kui testamendis on määratud, kes on pärijad, siis need pärijad pärivad kogu vara. Kui testamendis on määratud ka see, kes pärijatest mingi vara eseme peab saama (ehk annak), siis saavad need annakusaajad endale testamendiga määratu ning seda tuleb nõuda pärijatelt. See, kas Teie kasuks tehtud testament hõlmab ka pangakontodel olevat raha sõltub sellest, kuidas on testament sõnastatud ehk siis sellest kas Teid on määratud pärijaks või on Teile testamendiga määratud annak. Sellistes küsimustes tuleks pöörduda notari poole, kes pärimisasja menetleb.

Testaatr võib enda tehtud korraldust igal ajal muuta. Kui tegemist on abikaasade vastastikuse testamendiga, siis saavad abikaasad enda testamenti muuta koos. Üldjuhul ei saa abikaasade vastastikust testament enam muuta pärast ühe abikaasa surma.

Pärimisseaduse § 88 lg 7 järgi, kui testamendi tegemisel esines asjaolu, mis annab vastavalt tsiviilseadustiku üldosa seadusele aluse testamendi tühistamiseks, võib pärast pärandaja surma testamendi tühistada ka isik, kes oleks õigustatud pärima testamendi või selle osa kehtetuse korral. Testamendi tühistamiseks tuleb esitada hagi kohtusse.

Ülalviidatud tsiviilseadustiku üldosaseaduse aluseks võib olla näiteks see, et testaatoril puudus testamendi tegemiseks vajalik teovõime.


Vastas Eve Põtter.

Vasta