Päritud korteri müümine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Päritud korteri müümine

12 Jaan 2016, 17:26

Mul on tekkinud palju küsimusi seoses 15 aastat tagasi pärandiks saadud korteri müümisega. Pärand on 1/5 minu oma, ülejäänud õdede-vendade vahel ära jagatud. Nüüd oleme ühiselt otsustanud, et müüme korteri maha, ka ostja on olemas. Korteri müügist tuleneva raha saab 1 pärijatest. Müügihind on kinnisvaral 45900.Kas korteri müümise hetkel peavad kõik osanikud olema notari juures või saab seda ka digiallkirjastada?Milline otsus on kulude kohapeal kõige mõistlikum-kas korteri müümine kõigi osapoolt poolt või tuleks teha enne seda kinkeleping 1le osapoolele?Kui korter müüdud, kas siis pean sellelt maksma tulumaksu? See on sünnist saati olnud minu kodu hetkel on üürikorter. See korter on tegelikult kaks korterit, st et algupäraselt on tegu olnud kahe korteriga. Nüüdseks on kahe korteri vahele tehtud uks, paberid on selles vallas korras. Aga müüme nii korterit 1 ja 2 koos, ostja ostab ka mõlemad korterid. Kas seda vormistatakse siis ühe korteri müügina või ikkagi kahe? Mis kulud kaasnevad sellise korteri müügiga ?

Re: Päritud korteri müümine

13 Jaan 2016, 16:51

Kõik pärijad peavad müügilepingule alla kirjutama üheaegselt notari juures ja tehingut ei saa digiallkirjastada. Kui kellegile ei sobi ühine aeg, siis saaks ta eelnevalt teha notari juures volituse. Eelnev kinkelepingu tegemine suurendab vaid kulutusi. Tulumaksu tuleb jah maksta juhul, kui see kinnisvara ei ole pärijate alaline elukoht. Kahe korteri müük vormistatakse ühe tehinguna. Vormistamisel tuleb maksta riigilõiv ja notari tasu, mis sõltuvad vara väärtusest.


Vastas Priidu Pärna.

Vasta