Pärimisõigus

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 14 Jaan 2016, 15:34

Pärimisõigus

14 Jaan 2016, 16:40

Tere!
Minul on selline küsimus:

Kodanik suri 1999 aastal ja temast jäi maha vara, Õigusvastaselt võõrandatud vara (maa) nõudeõigus. Siiani pole keegi pärijatest välja ilmunud ja asju edasi ajanud. 2015 aastal on kodaniku surmajärgne omavalitsus teinud vara hindamise ja saanud notariaalse pärimisõiguse varale (maadele). Notarilepingus on selgituseks märgitud, et puuduvad sugulased.

Kuid nüüd 16 aastat hiljem on välja tulnud, et kodanikul on siiski elus tütar ja sellel omakorda lapsed, kes praeguseks elavad Ukrainas. Tütar abiellus sõjaväelasega ja läks Eesti ajal perega ära Ukrainasse. Tütar ei teadnud ema varast siis midagi ja keegi ei teavitanud ka teda.
Kuid nüüd tunneb huvi, kas temal on õigus notarileping vaidlustada ja ise pärijana asju edasi ajada või on asi aegunud ja temal ei ole enam mingeid õigusi ema varale?

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Pärimisõigus

18 Jaan 2016, 19:06

Küsimus on segane ja vajaks õigeks vastamiseks dokumentidega tutvumist. Näiteks ei saa ma aru, mis notarilepingust räägitakse. 1999.a kehtinud pärimisseaduse kohaselt tuli pärimisasi vormistada 10 aasta jooksul ja seega tundub, et hetkel ei saa enam midagi vaidlustada.


Vastas Priidu Pärna.

Vasta