Pärimisõigus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Pärimisõigus

14 Jaan 2016, 16:40

Tere!
Minul on selline küsimus:

Kodanik suri 1999 aastal ja temast jäi maha vara, Õigusvastaselt võõrandatud vara (maa) nõudeõigus. Siiani pole keegi pärijatest välja ilmunud ja asju edasi ajanud. 2015 aastal on kodaniku surmajärgne omavalitsus teinud vara hindamise ja saanud notariaalse pärimisõiguse varale (maadele). Notarilepingus on selgituseks märgitud, et puuduvad sugulased.

Kuid nüüd 16 aastat hiljem on välja tulnud, et kodanikul on siiski elus tütar ja sellel omakorda lapsed, kes praeguseks elavad Ukrainas. Tütar abiellus sõjaväelasega ja läks Eesti ajal perega ära Ukrainasse. Tütar ei teadnud ema varast siis midagi ja keegi ei teavitanud ka teda.
Kuid nüüd tunneb huvi, kas temal on õigus notarileping vaidlustada ja ise pärijana asju edasi ajada või on asi aegunud ja temal ei ole enam mingeid õigusi ema varale?

Re: Pärimisõigus

18 Jaan 2016, 19:06

Küsimus on segane ja vajaks õigeks vastamiseks dokumentidega tutvumist. Näiteks ei saa ma aru, mis notarilepingust räägitakse. 1999.a kehtinud pärimisseaduse kohaselt tuli pärimisasi vormistada 10 aasta jooksul ja seega tundub, et hetkel ei saa enam midagi vaidlustada.


Vastas Priidu Pärna.

Vasta