Pärimine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 24 Jaan 2016, 21:51

Pärimine

24 Jaan 2016, 21:54

Tere mul selline küsimus - Isik suri ning tal ainuke sugulane on tal ema abikaasa poeg ( teisest abielust) kas ta nüüd kvalifitseerub päijaks või siiski on ainuke pärija KOV, kuna muid elus olevaid pärijaid pole?

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Pärimine

26 Jaan 2016, 12:29

Pärimine toimub seaduse järgi, kui pärandaja ei ole teinud testamenti. Notariaalsed testamendid registreeritakse kõik pärimisregistris ning testaatoril on võimalik teha pärimisregistris nähtavaks ka koduse testamendi tegemise asjaolu. Andmed testamendi kohta on pärimisregistris salastatud kuni testaatori surmani. Pärast testaatori surma on huvitatud isikul võimalik www.eesti.ee kodulehe kaudu pärimisregistrist vaadata, kas pärandaja on teinud testamenti. Selleks tuleb siseneda kodulehele enda ID kaardiga ning andmete vaatamiseks on vaja teada nii testaatori nime kui isikukoodi. Lisaks sellele saab pärimisregistri andmetega tutvuda notari juures, kuid selle eest tuleb tasuda notari tasu 3,20 eurot.

Kui pärandajast ei ole järele jäänud testamenti, selgitab notar välja pärijad seaduse järgi kolmes järjekorras. Esimeses järjekorras on pärijateks pärandaja lapsed ja lapselapsed ning ka nende lapsed. Kui alanejaid sugulasi ei ole on teises järjekorras pärijateks pärandaja vanemad ja kui vanemaid ei ole siis pärandaja õed ja vennad ning kõik nende alanejad sugulased. Pärandaja abikaasa pärib alati esimese ja teise järjekorra kõrval. Kui pärandajast ei ole järele jäänud esimese ja teise järjekorra sugulased, siis pärib ainukesena pärandaja abikaasa. Kui abikaasat ei ole selgitatakse pärijad välja kolmandas järjekorras, kelleks on pärandava vanavanemad nii ema kui ka isa poolt ning kõik nende alanejad sugulased.

Juhul kui sugulasi ei ole, siis pärib kohalik omavalitsus.

Pärijate väljaselgitamiseks tuleb pöörduda notari poole.


Vastas Eve Põtter.

Vasta