OÜ osa pärimine ja dividendid

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 02 Veebr 2016, 15:47

OÜ osa pärimine ja dividendid

02 Veebr 2016, 16:06

Tere,

Kolm pärijat pärisid OÜ osa, mille eest on pärijatel õigus saada dividende. Peale seaduse järgi pärimist kuulub OÜ osa pärijatele ühiselt (vara jagunes 3 pärija vahel 3 võrdseks mõtteliseks osaks kuid teoreetiliselt peaks abikaasale kuuluma 4/6 ja kahele täiskasvanud lapsele vastavalt 1/6, kuna kehtib abikaasade ühisvarasuhe). OÜ osa pole pärandajate poolt jagatud. Kas on võimalik ühel pärijal pöörduda antud OÜ juhatuse poole koos pärimistunnistusega ja palvega maksta dividendid vastavalt pärimistunnistusel määratud osadele või peab enne seda leppima kirjalikult teiste pärijatega kokku, et kuidas dividendide saamine toimub, kuna tegemist on pärandvara ühisusega? Seega, kas dividendide saamiseks on vajalik ühise pärandvara omanike kokkuleppe või piisab pärimistunnistuse esitamisest OÜ juhatusele ning kas OÜ saab pärimistunnistuse alusel maksta vastavalt mõttelistele osadele igale pärijale eraldi? Pärimistunnistusel on kirjas mõttelised osad ja on ka kirjas, et pärandaja ja tema abikaasa varasuhetele kehtis ühisvarasuhe.

Tänan!

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: OÜ osa pärimine ja dividendid

05 Veebr 2016, 09:51

Kui osa on pärinud mitu isikut, siis kuulub osa tõesti neile ühiselt ja dividende ei saa välja maksta vaid ühele pärijale või ka tema osa ei saa sellele pärijale välja maksta pärimistunnistuse alusel.

Dividendid saab ühekordselt välja maksta seega pärijate kokkuleppel, mis peab arvestama pärijate osa ja ka abikaasa ühisvara osa.
Kui pärijad sõlmivad notari juures pärandvara jagamise kokkuleppe, siis edaspidi makstakse dividendid välja selles kokkuleppes näidatud osade alusel.


Vastas Priidu Pärna.

Vasta