Pärand

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Pärand

27 Veebr 2016, 16:48

Tere, isa on lahkunud ja testamenti polnud, pärijateks on lapsed. Mina, kaks venda ja poolõde. Õde on isa esimesest kooselust ja temast pole olnud kuulda midagi nii 20-30a ja kuskilt kuuldu põhjal elab Saksamaal. Notar ka muidugi seda isikut leida ei suuda ja nüüd notari sõnade kohaselt läheb see õe osa pärandist KOV-le. See mulle küll kuidagi pähe ei mahu, et linnal peaks mingi õigus olema minu isa pärandile. Isa keeraks hauas teise külje kui teaks, et osa varast võtab linn. Mida üldse võimalik teha on , et pärand jääks ikkagi perkonda ja ei jagataks vöörastele? Kas seadused siis nii palju muutunud, et linn/riik käib teise pärandite kallal. Mäletan kui ema päris, oli veel nii, et kes vendadest/õdedest kohale ei läinud pärima jäi lihtsalt ilma ja jagati pärand nende vahel kes kohal käisid ja pärandi vastu võtsid, mitte ei jagatud teiste osasid KOv-le.
Nii mida on võimalik teha?

Re: Pärand

29 Veebr 2016, 18:59

Pärimisseaduse § 11 järgi on seadusjärgsed pärijad pärandaja abikaasa ja pärimisseaduses nimetatud sugulased. Pärimisseaduse § 18 järgi seadusjärgsete pärijate puudumisel on seadusjärgne pärija pärandi avanemise koha kohalik omavalitsusüksus.

Selleks, et saaksime küsimust ja olukorda täpsustada, palun võtke ühendust Notarite Kojaga koda@notar.ee.


Vastas Eve Põtter.

Vasta