järelmaksuga müüdud korteri pärimine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 02 Mär 2016, 14:17

järelmaksuga müüdud korteri pärimine

02 Mär 2016, 15:56

Tere!

Pool aastat tagasi müüsid minu vanemad maha oma korteri, mis oli erastatud abielu kestel ja oli nende ühisvara. Korter müüdi järelmaksuga, ning notari juures vormistati "võlaõiguslik korteriomandi müügileping ja kinnistamisavaldus".

Tänaseks on isa lahkunud ning puudub testament. Pärimisseadsuse järgi läheb nüüd pärand üle lastele k.a nimetatud korteriomandi mõtteline osa.

Kas antud juhul on pärandi objektiks korteri omandi osa või osa müügilepingus kokkulepitud summast?
Kas ja kuidas saab ostja müügi lepingust tulenevate kohustuste täieliku täitmisel (kogu ostuhind tasutud) korteriomandi omanikuks kui pärijate poolt ei ole pärandi üleminek vormistatud?

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: järelmaksuga müüdud korteri pärimine

03 Mär 2016, 17:17

Lapsed pärivad isa järgi ja pärandvaraks on pärandaja surma hetkel temale kuulunud vara ning pärijad pärivad ka surnud isiku õigused ja kohustused. Teil tuleks esmalt kohe pöörduda notari poole ja algatada pärimismenetlus. Seejärel ei tohiks Teil enam tekkida arusaamatusi, sest notar selgitab Teile, mida tuleks Teil järgnevalt ette võtta.
Teie kirjast saab järeldada, et vanemad vormistasid notari juures võlaõigusliku korteromandi müügilepingu ning kuna ostuhind tasutakse hiljem, siis kanti kinnistusraamatusse eelmärge ostja kasuks. Kui korteriomandi omanikuks on kinnistusraamatus Teie isa, siis pärite Te ka korteriomandi, kuid pärite ka kõik õigused ja kohustused, mis tulenevad müügilepingust. Peale ostuhinna täielikku tasumist olete Te kohustatud võimalikuks tegema korteriomandi omandiõiguse ülemineku ostjatele. See aga on võimalik ainult läbi notariaalse tehingu. Notar koostab selleks asjaõiguslepingu, mille alusel kantakse peale ostuhinna täielikku tasumist omanikena kinnistusraamatusse ostja.


Vastas Vambola Olli.

Vasta