1. leht 1-st

Küsimus testamendi kohta

Postitatud: 23 Mär 2016, 19:58
Inimesel oli koostatud kodus omakäeline testament 2015.a detsembris, (suri selle aasta veebruarikuus) kuid ilmselt oli ta unustanud lisada enda
allkirja.Kõik teised vorminõuded olid täidetud. Olid alles ka 2014.a augustikuus ja veel mõned varasematel aastatel koostatud testamendid. Nende kõigi sisu on sama ja eelmised on ka allkirjastatud. Tal oli kolm poega, kellest kahele oli maja pärandatud. Kas allkirja puudumisel on nüüd viimane testament õigustühine või saab inimese tahte kinnitajana kasutada ka eelmistes testamentides kirjutatut. Arvan, et kolmas poeg arvestab ema tahtega, aga küsin igaks juhuks, kuidas peaks käituma, kui see nii ei saa olema.

Re: Küsimus testamendi kohta

Postitatud: 23 Mär 2016, 19:59
Pärimisseaduse järgi peab testamendil olema pärandaja nimi, kuupäev ja see peab olema testaatori poolt alla kirjutatud. Selleks, et hinnata konkreetset olukorda ning konkreetseid testamente tuleks Teil pöörduda nõu saamiseks selle notari poole, kes pärimisasja lahendab. Arvestades testamente ning kõikide pärandaja laste soove saab notar teile selgitada kõikide pärijate õigusi ja võimalusi. Hinnata tuleb lisaks testamendi kehtivusele ka selle sisulisi korraldusi, et tuvastada kas tegemist on pärijate või annakute määramisega, mis omavad erinevat õigusliku tähendust. Kui testamenti kehtivaks lugeda ei saa, kuid laste soov on järgida selles toodud korraldusi, siis on võimalik, et pärijad lepivad pärandvara jagamises kokku, kuid samuti on võimalik ka pärandist loobuda. Loobuda saab kolme kuu jooksul enda pärimisõigusest ja pärandaja surmast teadasaamisest. Nii pärandvara jagamiseks kui jagatakse kinnisvara kui ka pärandist loobumiseks tuleb pöörduda notari poole, kuid seda saab teha alles pärast pärimismenetluse läbiviimist, kui pärijatele on väljastatud pärimistunnistus.


Vastas Eve Põtter.