Pärimine jäi pooleli

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Pärimine jäi pooleli

15 Mai 2016, 18:43

Tere! Ma vabandan oma eesti keele pärast, kirjutan nii kui oskan.

Minu isa on surnud aastal 2010 ja samal ajal oli alustatud ka pärimismenetlus. Kuna testament puudus - menetlus oli seaduse järgi. Pärijaks - mina ja minu õde. Õde elab Venemaal ja viimane kord ta käis Eestis ammu, rohkem kui 20 aastat tagasi. Isa surmast ta teab ja ütles, et talle pole vaja midagi. Kuid Eestisse ta ei saanud tulla, tema poolest dokumendid on esitamata siiamani (sünni tõend, abiellu tunnistus jne) ja ka ta ei saanud õigesti loobuda pärimisest - seega ta on pärimisega nõus.
Praegu see pärimismenetlus on tehtud pooleli, kuna dokumente on puudu.
Isal oli korter, kus praegu elab minu vanaema. Ta maksab selle korteri eest, kuid korteri omanikuks on minu isa, kes on surnud.

Ja mul on ilmunud siis sellised küsimused:
1- Kui korteris ilmuvad (praegu, kui menetlus on pooleli) võlad, siis kes peab neid maksta ja millal?
2- Kes maksab neid, kui menetlus on lõppuni viidud?
3- Kuidas on võimalik menetlust lõppuni viia ilma õe dokumentideta.

Tänan Teid ette! Teie vastused on väga tähtsad minu jaoks.

Re: Pärimine jäi pooleli

17 Mai 2016, 16:21

Teie küsimusest järelda, et kõikide eelduste kohaselt võib notar pärimisasja lahendamisel jõuda selleni, et Teie isa pärijateks olete teie ja teie õde. Pärijatele lähevad üle kõik pärandaja õigused ja kohustused alates pärandaja surma päevast. Pärijad pärivad kõik pärandaja õigused ja kohustused ning kui Teie isal olid korteriga seotud võlad,, siis vastutavad pärijad nende võlgade tasumise eest.

Juhul kui korteriga seotud võlad tekkisid pärast pärandaja surma päeva, siis üldjuhul vastutab nende võlgade eest vara omanik, kelleks on pärijad sõltumata sellest, millal pärimismenetlus lõppeb.

Juhul kui pärimismenetlus on notari juures jäänud pooleli, siis tuleks kindlasti notari käest uurida kas ja kuidas on võimalik pärimisasja lahendamine ja pärimistunnistuse väljastamine ning kuidas on võimalik seda olukorda lahendada.



Vastas Eve Põtter.

Vasta