Kinkeleping ja maksud

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kinkeleping ja maksud

16 Mai 2016, 08:15

Pärast vanaisa surma ja testamendi avaldamisest minu emal ja onul on vanaisa korteris ühisomand. Onu ja ema on nõus oma osad minule kinkida. Selleks, ma saan aru, kõigepealt nad peavad ühisomandist tegema kaasomand. On see kallis asi? ning kas pärast kinkelepingu tegemist - onu ja ema peavad maksma tuumaksu? Oma korterid neil on (kus nad koguaeg elavad).

Re: Kinkeleping ja maksud

17 Mai 2016, 16:22

Selleks et pärijad saaksid kinkida neile kuulva korteri, ei ole ilmtingimata vajalik korteri jagamine kaasomanditeks ning lepingu sisu sõltub osalejate soovidest. See, kui suur on notari tasu ja riigi lõiv korteriomandi kinkelepingu puhul sõltub sellest, kui suur on korteriomandi väärtus. Notari tasu suurus ja riigilõivu suurus võivad sõltuda ka sellest kas lisaks kinkele lepitakse kokku ka muudes tingimustes, nt et kinkijatel on korteris elamise õigus. Selleks, et teada saada notar tasu ja riigilõivu suurus konkreetse lepingu puhul võiksite pöörduda endale sobiva notari juurde, kes sõltuvalt tehingu sisust saab öelda, kui suured on lepingu sõlmimisega kaasnevad kulutused.


Vastas Eve Põtter.

Vasta