Pärimime

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Pärimime

19 Mai 2016, 08:15

Küsimus on selles, et vennanaine jagab kinnisvara, maid oma abikaasaga (kellest ta elab lahus , kuid nad ei ole lahutatud ning kahe lapsega) ise on raskelt haige ning kas tal on õigus oma osa päranda mulle tema surma korral? Mina olen tema abikaasa õde.

Re: Pärimime

24 Mai 2016, 20:14

Kui pärandaja ei ole teinud testamenti, siis on tema pärijad seaduse järgi kõik tema lapsed ja abikaasa. Kui sooviks on, et pärijaks on keegi teine, siis tuleks selleks koostada testament ning selisel juhul pärib testaatori vara testamendis nimetatud isik. Testament võib olla kodune või notari juures tehtud. Koduse testament kehtib kuus kuud ning see võib olla tehtud kas omakäeliselt või tunnistajate juuresolekul. Lisaks sellele võib testamendi tegemiseks pöörduda ka notari poole- notari juurde pöördumise eelis on see, et notar oskab nõustada ja aitab sõnastada testamendi sellisel viisil nagu testaator soovib. See aitab kaasa sellele, et ka testamendi tõlgendamisel pärast testaatori surma realiseerub tema tahe viisil nagu ta soovis.


Vastas Eve Põtter.

Vasta