Pärimine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Pärimine

06 Juun 2016, 14:24

Palun juriidilist nõu pärimise osas. Vabandan ette kui jutt veidi segane tuleb.

Küsimus on siis mu vanaema majas, sooviksin teada, et kas oleks ka minul olnud õigus majaosale. Vanaema ja vanaisa ehitasid koos maja, valminud majast kirjutati kohe 1/3 vanaema tütre nimele (vanaema tütar oli eelnevast suhtest, ei olnud vanaisa laps). Vanaisa suri 1968. aastal, seejärel vormistati ülejäänud 3/4 majaosa vanaema nimele. Vanaema ja vanaisa ainus ellujäänud poeg (minu isa) suri 1985. aastal. Vanaemast jäi järgi ainult see tütar, kellele oli veerand majast vormistatud ning tema elas seal majas algusest peale oma perega. Vanaema suri 1997. aastal. Ilmselt on see maja nüüd tervenisti vanaema tütre nimel, kuid kas see on seaduse järgi õige? Tean, et testamenti ei olnud. Praegu on tekkinud selline olukord, et maja sai endale vanaema tütar kes seal elas. Kui isa (kes oleks olnud samuti pärija) suri, olin alles laps ning peale vanaema surma ei osanud ka arvata, et mulle võiks sealt midagi kuuluda. Alles nüüd hiljem mõtlen selle üle.

Praegu on olukord selline, et kui ka tädi sureb, jääb terve maja tema pojale, kuigi tegelikult oleksime tema pojaga täpselt võrdsed. Kas nüüd 19 aastat hiljem on üldse midagi enam teha või midagi vaidlustada?

Re: Pärimine

06 Juun 2016, 14:25

Teise küsimusest nähtub, et Teie vanaemale ja vanaisale kuulus maja vanaisa suri 1968 ja vanaema suri 1997. Teie küsimusest ei nähtu millal ning mille alusel toimus maa kinnistamine ning kuidas sai tema tütar maja omanikuks, mistõttu ei ole võimalik ka üheselt vastata. Soovitan Teil enda küsimustega pöörduda notari poole konsultatsiooni ning võimaluse korral võiksite pöörduda selle notari poole, kes lahendas Teie vanaema pärimisasja.


Vastas Eve Põtter.

Vasta