pärimine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 17 Juun 2016, 10:17

pärimine

17 Juun 2016, 10:27

Tere.

Mul selline probleem- suri minu onu, vara jaguneb testamendi järgi neljaks võrdseks osaks ilma igasuguste lisaklausliteta. Pärijad on lihane tütar, kasupoeg ning kaks õetütart. Nüüd tütar soovib omale neljandiku asemel poolt isa pärandist ( lubab asja kohtusse anda). Kas see nõudmine on seadusjärgne, ehk kas tal on selleks õigust? Mida teha, et oma pärandiosa kaitsta?
Lugupidamisega
Katrin.

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: pärimine

20 Juun 2016, 19:23

Saan aru teie küsimusest, et pärandaja tütar nõuab endale suuremat pärandiosa, kui testamendiga talle määratud. Pärijad selgitatakse välja kas testamendi või seaduse järgi. Kui on jättis järele kehtiva testamendi, siis selgitab notar pärimismenetluse käigus välja pärijad selle testamendi järgi.

Pärimisseaduse § 88 lg 7 järgi kui testamendi tegemisel esines asjaolu, mis annab vastavalt tsiviilseadustiku üldosa seadusele aluse testamendi tühistamiseks (nt testaatori teovõime puudumine), võib seaduse või testamendi järgi pärima õigustatud isik pärast pärandaja surma testamendi tühistada. Testamendi tühistamiseks tuleb esitada hagi kohtusse. Testamendi tühistamise hagi võib esitada kohtusse ühe aasta jooksul tühistamise aluseks olevast asjaolust teadasaamisest arvates, kuid mitte hiljem kui 30 aasta möödumisel pärandi avanemisest arvates.

Selleks, et hinnata kas tütre nõudmisel poolele pärandist on ka mingisugune alus ning teada saada, kas tal võib olla selleks ka õigus, soovitan pöörduda enda küsimustega notari poole, kes on pärimisasja menetleb, kuna notar saab nõustada teid tuginedes konkreetsetele andmetele, mis ta pärimismenetluse käigus kogunud on.


Vastas Eve Põtter.

Vasta