Pärandivaidlus

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 3
Liitunud: 18 Juul 2016, 21:21

Pärandivaidlus

18 Juul 2016, 21:29

Tere, selgitan olukorda. Abielupaarist üks pool lahkus siit ilmast. Ühiseid lapis neil ei olnud. Lahkunul oli kaks last.
Ehk pärijaid on abikaasa ja 2 last.

Kuid probleem on selles, et elusolev abikaasa esitab pärandiasjus notarile laenulepinguid, mis: kas on fiktiivsed ehk tehtud tagantjärgi või on vanad lepingud, kuid mis on ära tasutud, kuid lepingul pole seda märget peal. Samas elusolev lahkunu abikaasa võib ju vabalt selliseid laenulepinguid juurde vorpida, ka oma nimel. Sest igast laenulepingust pool kuulub ju lahkunule ehk pärandvara hulka kui kuupäev on enne tema surma.

Mis rohtu üldse sellise probleemi vastu on?

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Pärandivaidlus

22 Juul 2016, 14:09

Teie küsimusest nähtub, et pärimismenetlus on juba algatatud ning soovitaksin kindlasti pidada nõu ka asja menetleva notariga, kellel on ülevaade konkreetse pärimisasja üle. Pärimismenetluse käigus edastab notar kirja kõikidele Eestis tegutsevatele krediidiasutustele ning Teil kui pärijal on õigus notarilt saada teavet pärandvara kooosseisu kohta.

Kui tegemist ei ole krediidiasutusega ja Teil on kahtlus, et Teile esitatakse võltsitud laenulepinguid, siis tasub ühendust võtta ka laenu andjaga ning täpsustada üle laenu olemasolu ja selle suurus, kes oskab ka öelda, kas laenu tagastamine on toimunud korrapäraselt.

Lisasks sellele on Teil võimalik taodelda ka pärandvara inventuuri. Selleks tuleks teha avaldus pärimisasja menetleva notari juures, kes määrab milline kohtutäitur inventuuri läbi viib.


Vastas Eve Põtter.

Vasta