Pärandist ilma jätmine ebaseaduslikult

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Pärandist ilma jätmine ebaseaduslikult

18 Aug 2016, 09:11

Tere, loodan et väljendan end korrektselt. Nimel müüs minu vanaema aastal 1997 oma maja maha mis tol hetkel kuulus temale kuna tema abikaasa oli juba surnud. Minu ema kes tol hetkel oli tema ainus järeltulija, oleks pidanud aga olema täieõiguslik pärija. Müügi hetkel tema õigustega aga ei arvestatud ja maja müüdi maha ilma tema loata. Praegu soovib ta teada kas tema õigusi rikuti ning kas tal oleks olnud õigus takistada seda müüki ja kas seda müügitehingut saab muuta õigustühiseks tagantjärgi veel ja mida selleks tuleks teha?

Lugupidamisega,
Marko

Re: Pärandist ilma jätmine ebaseaduslikult

19 Aug 2016, 18:39

Omanik võib vabalt käsutada endale kuuluvat vara ning selleks ei ole vaja pärijate nõusolekut.

Teie toodud selgituste põhjal ei ole teie emale ülekohut tehtud.


Vastas Eve Põtter.

Re: Pärandist ilma jätmine ebaseaduslikult

22 Aug 2016, 11:40

Aitäh, seega kui omanik või üks omanikest on elus siis tema eluajal võib ta oma omanduses oleva varaga teha mida soovib olenemata kas tal on pärijaid või ei ole, sain ma õieti aru jah?

Lugupidamisega,

Re: Pärandist ilma jätmine ebaseaduslikult

23 Aug 2016, 21:17

Jah, omanik saab teha enda varaga selliseid tehinguid nagu ta soovib.



Vastas Eve Põtter.

Vasta