kaks pärijat

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 29 Aug 2016, 08:09

kaks pärijat

29 Aug 2016, 08:23

Tere,
Meil on olukord, kus elus oleva esivanema maja kohta on tema poolt koostatud testament kahe isiku, sh minu, nimele, seda võrdses osas. Teine pärija on suusõnaliselt öelnud, et kui peaks tekkima pärandi jagamise olukord, siis tema oma osa ei soovi ning loobub sellest minu kasuks. Kas teine pärija saaks ka enne pärimisõiguse tekkimist pärandist loobuda?

Sooviksime oma perega maja korda teha ning seda kasutada, kuid kas ja kuidas saaks seda vormistada nii, et hetkel kui tekib pärimisõigus, ei kannataks meie pere teise pärija suhtes majasse investeeritud rahas kahjusid?

Ette tänades!

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: kaks pärijat

31 Aug 2016, 16:50

Pärand avaneb pärandaja surmaga ning enne testaatori surma ei teki pärimisõigust ja sellest ei ole võimalik loobuda. Teie küsimusest ei selgu, kas pärand on avanenud. Juhul kui pärnad on avanenud on igal pärijal õigus pärnadist loobuda 3 kuu jooksul päevast, kui ta saab teada pärandaja surmast ja enda pärimisõigusest. Kui nimetatetud tähtaja jooksul pärandist ei loobuta loetakse isik pärijaks ja tal ei ole võimalik enam pärandist loobuda. Sellisel juhul saavad pärijad sõlmida pärandvara jagamise kokkuleppe, milles on võimalik muuhulgas ka kokkuleppida et kinnisasi kuulub ainult ühele pärijale.

Juhul kui pärand ei ole avanenud, ei ole pärimisõigust veel tekkinud. Testaatoril on õigus iga ajal enda testamenti muuta.


Vastas Eve Põtter.

Vasta