Pärimine.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Pärimine.

08 Sept 2016, 10:01

Maja pärivad kolm tütart, igaüks 1/3 majaosa.

Tahan anda tasuta kasutada oma osa (1/3) ja ma ei võta osa remontidest ega maamaksude tasumisest.

Kui ülejäänud pärijad soovivad maja müüa soovin aga maja müügist raha.

Kas minu soov on realistlik ja kas pean toimima alljärnevalt:
1.Korraldan maja hindamise ja saan teada 2016.a. 1/3 maja väärtuse..
2.Sean 1/3 maja väärtuses hüpoteegi.

Maja müügi korral saan ka 10 aasta pärast hüpoteegi summa, teised kaks aga maja parendamisest rohkem.
Kui keegi pärijatest soovib mind välja osta tasub ta hüpoteegi ja edaspidi ei ole majal koormatisi.

Kas minu soovi saab notar selliselt vormistada.

Re: Pärimine.

10 Sept 2016, 17:40

Esitatud küsimusele ei ole võimalik ühest vastust anda. Kolmel pärijal tuleks pöörduda notari juurde konsultatsiooni, kellel on võimalik lähtuvalt pärijate konkreetsetest soovidest ning asjaoludest selgitada millised on võimalused soovitud eesmärgi saavutamiseks. Pärandvara käsutavad pärijad ühiselt ning seni kuni pärijad ei ole pärandvara jaganud, ei ole võimalik koormata 1/3 kinnistust hüpoteegiga ega teha sellega ka muid tehinguid.


Vastas Eve Põtter.

Vasta