Isa korteri pärimine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Isa korteri pärimine

13 Sept 2016, 10:34

Tere, soovin selgitada olukorda.
1980 aastal minu ema lahutas minu isaga ja isa abiellus teise naisega. Mina elasin eraldi isast koos emaga. Isa nimele oli registreeritud korteriomand Tallinnas. 15 aastat tagasi minu isa suri ja tal puudus testament.
Peale isa surma korteris, mis kuulus minu isale elas edasi tema teine abikaasa. Peale isa surma oli mitu korda võtnud ühendust tema teise abikaasaga, et rääkida korteri pärandist, kuid ta rangelt keeldus igasugusest koostööst ja suhtlemisest ja ei võimaldanud ligipääsu isa korterisse.
Notari kirjast, mis saabus selle aasta suvel sain teada, et isa teine abikaasa on surnud ja notari kirjas oli mainitud, et selleks et osaleda korteri pärimisel mina pean põhjendama ja kinnitama, et olen oma tegevusega pärandvara asunud valdama, kasutama ja käsutama.
Ja nüüd küsimus on selles, kuidas sellises tekkinud olukorras ma saan kinnitada või tõestada, et olen proovinud korterit asuma valdama, kuna isa teine abikaasa lihtsalt ei võimaldanud seda teha ja rangelt keeldus igasugusest koostööst.

Re: Isa korteri pärimine

14 Sept 2016, 13:32

Teie küsimusele on asjaolusid täpsemalt teadmata raske vastust anda ning soovitan abi saamiseks pöörduda selle notari poole, kes Teile kirjutas ja pärimisasja menetleb. Kõiki eelduste kohal ei ole kirjas mõeldud pärandvara valdamise ning kasutamise puhul üksnes pärandajale kuulunud korterit vaid see võib olla ka mõni muu pärandaja kuuluv vara sh vallasvara.


Vastas Eve Põtter.

Vasta