Pärandis olev laen.

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 3
Liitunud: 28 Sept 2016, 15:44

Pärandis olev laen.

28 Sept 2016, 15:54

Küsimus siis selline, et inimene kes suri omas laenu swedbanki ees. MIna kui pärija tasusin swedbankile laenu põhiosa ja intressi ning lepingu lõpetamise tasu. Hiljem hakkas aga swedbank nõudma summat 300 eurot tuues aluseks et see on intressi võlg ning tekkinud pärimismenetluse ajal ehk pank on kirjutanud omale intresse surnud isiku arvel. Summa mida nõutakse on tekkinud Pärast surma, seega kas minul kui pärijal on kohustus seda tasuda või mitte? Kas on üldse võimalik, et pank laseb laenulepingul edasi jätkuda ja intresse küsida, kui inimene on surnud ja pärimismenetlus käib ning pole teada kes pärib? Swedbanki oli eelnevalt teavitatud, et inimene on surnud ja pärimismenetlus algatati. Keegi sellel hetkel osamakseid tasuda ei saa ning polegi võimalik sest pole ju teada kes pärib. Panga väite korral ei seisku inimese surmaga laenuleping ning leiavad et neil on õigus nõuda Pärast surma tekkinud inimeselt intressi, sest surnud isiku arvelt ei saadud igakuiseid osamakseid. Kokkuvõteks, et Surnud inimene tekitab surnuna võlga, kas on see kuidagi loogiline ?

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Pärandis olev laen.

30 Sept 2016, 11:48

Isiku surma korral lepinguline suhe ei lõpe. Antud juhul ongi võlasuhe tekkinud lepingust ja leping kehtib ka lepingupoole üldõigusjärglase suhtes. Antud juhul, siis on õigusjärglasteks pärijad või pärija. Pärand avaneb isiku surma korral. Pärandi avanemise aeg on pärandaja surmapäev. Pärimisseaduse § 130 lg 1 kohaselt lähevad pärandi vastuvõtmisega pärijale üle kõik pärandaja õigused ja kohustused, välja arvatud need, mis oma olemuselt on lahutamatult seotud pärandaja isikuga või mis seadusest tulenevalt ei saa ühelt isikult teisele üle minna. Seega, kui Te võtsite pärandi vastu, siis asusite lepingus pärandaja st surnud isiku asemele Teie ja intressivõla nõudmine panga poolt tuleneb lepingust.


Vastas Vambola Olli.

Vasta