Testament

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Testament

19 Nov 2016, 13:53

Tere. mul on selline mure.
Vanaema on kunagi ammu koostanud testamendi kus on maininud, et tal lapsi ei ole ja kehtivat abielu ka ei ole.
Ta pärandas oma korteri õele. Aga kas pojatütar ja 2 lapselast ei kuulu sinna ringi? Tal oli poeg, kes suri ära enne teda. Kelle tütar olen mina. Ja mul on ka 2 last.
Kas tõesti minul ja mu lastel ei ole õigust pärida mitte midagi?
Nüüd on see korter müüdud ja meie ei olegi midagi saanud.
Kas see on alus kohtusse põõrdumiseks?

Peatset vastust oodates,

Re: Testament

21 Nov 2016, 21:24

Kui pärandaja on teinud testamendi pärivad tema vara testamendis nimetatud pärijad. Testamendi tõlgendamisel lähtutakse testaatori tegelikust tahtest. Kui pärandaja ei ole jätnud kehtivat testamenti, siis päritakse seaduse järgi. Seadusejärgsed pärijad esimeses järjekorras on pärandaja lapsed ning nende puudumisel lapselapsed ja nende lapsed.

Testamenti võib testaator igal ajal muuta või tühistada hilisema testamendiga. Kui testamendi tegemisel esines asjaolu, mis annab vastavalt tsiviilseadustiku üldosa seadusele aluse testamendi tühistamiseks (nt testaatoril puudus testamendi tegemiseks vajalik teovõime), võib pärast pärandaja surma testamendi tühistada ka isik, kes oleks õigustatud pärima testamendi või seaduse järgi. Testamendi tühistamiseks tuleb esitada hagi kohtusse. Testamendi tühistamise hagi võib esitada kohtusse ühe aasta jooksul tühistamise aluseks olevast asjaolust teadasaamisest arvates, kuid mitte hiljem kui 30 aasta möödumisel pärandi avanemisest arvates.



Vastas Eve Põtter.

Vasta