kinnistu pärijad

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 4
Liitunud: 09 Veebr 2011, 13:10

kinnistu pärijad

24 Nov 2016, 14:15

Tere , küsimus selline : nüüd on ilmunud meedias teade , et pärijad saavad ja peavad ennast teatud tähtajaks kinnistu omanikeks vormistama , muidu tulevad suured trahvid . Aga kas siis ikka saab trahvida kui inimene pole veel pärijaks vormistatud/tunnistatud st. notari juures on asi vormistamata . On küll teada , et pärandaja on teinud testamendi ja see on notari juures hoiul aga arvatavad pärijad ei ole algatanud pärimisprotsessi . Kust võtab siis maksu-ja tolliamet andmed , et see ja see inimene on pärija - kas nad saavad lugeda pärandaja poolt tehtud testamenti !? Selge see , et maamaks on maksmata ja inimesed ka maksaksid selle raha kasvõi mingile vahekontole . Aga pärimisasju ei saa ju sundida kiiremini ajama kui neid ajada saab . Sest inimeste vahelised suhted on ka nagu on , pole isegi võib-olla raha notari juurde minekuks . Küsimus : kui ma ei ole notari juures ennast ikkagi veel pärijaks tunnistanud ja vormistanud , kas siis saab mind trahvida ?? Ma ei ole ju kinnistu omanik .

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: kinnistu pärijad

27 Nov 2016, 22:07

Teie ei saa ise ennast pärijaks tunnistada. Pärimine võib toimuda testamendi alusel või seaduse järgi. Pärija võib pärandi vastu võtta või pärandist loobuda. Pärast pärandi vastuvõtmist ei saa sellest enam loobuda, kui seaduses ei ole sätestatud teisiti. Pärast pärandist loobumist ei saa seda enam vastu võtta. Pärandist loobumise tähtaeg on kolm kuud. Tähtaeg hakkab kulgema hetkest, kui pärija saab teada või peab teada saama pärandaja surmast ning oma pärimisõigusest. Kui Te selle tähtaja jooksul ei ole pärandist loobunud, siis loetakse , et Te olete pärandi vastu võtnud.
Pärimismenetluse algatamiseks tuleb Teil aga pöörduda notari poole. Kui Te olete pöördunud pärimismenetluse algatamiseks notari poole ja pärimismenetlus ei ole lõppenud, siis ei asu keegi Teid trahvima. Pärimismenetluse lõppemisel väljastab notar Teile pärimistunnistuse ja Teid kanatakse kinnistu omanikuna kinnistusraamatusse.


Vastas Vambola Olli.

Vasta