Surnud isiku pangakaardi kasutamine.

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 17 Nov 2016, 15:21

Surnud isiku pangakaardi kasutamine.

30 Dets 2016, 12:17

Pärast surma võttis kadunukese abikaasa panga automaadist välja raha. Arusaadav, et matuste kuludeks.Panga kaart suleti kuu hiljem omaniku surmast. aga terve kuu jooksul on pangakaardiga makstud R kioskis jne, summad pole küll suured aga võrdse kaaspärijana (pärimis tunnistus olemas) huvitab mis seadus sellest arvab?

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Surnud isiku pangakaardi kasutamine.

30 Dets 2016, 16:46

Pärand avaneb isiku surma korral ja pärandi avanemise aeg on pärandaja surmapäev. Pärimisseaduse § 4 lg 1 kohaselt läheb pärandi avanemisel pärand üle pärijale. Te peaksite pöörduma pärimismenetluse algatamiseks notari poole. Pärandvaraks on kogu surnud isiku vara surmahetkel. Panga kontolt on jälgitav, kui palju oli surnud isikul raha kontol surma hetkel ja nimetatud summa pärijateks on pärijad ühiselt. Kirjeldatud olukorras võis surnud isikul olla tehtud abikaasale volitus konto kasutamiseks. Pärandvaraga seonduvad vaidlused saate lahendada pärimismenetluse käigus või vajadusel vaidlustada kohtus.


Vastas Vambola Olli.

Vasta