Pärimisõigus peale tähtaega

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 09 Jaan 2017, 09:34

Pärimisõigus peale tähtaega

09 Jaan 2017, 09:40

Kas olen õigesti aru saanud, et nt 2001. ja 2006. aastal surnud isikutele kehtib veel vana Pärimisseadus ja 10 aasta möödumisel ei ole sugulastel enam pärimisõigust? Kes ja mis tingimustel saab sel juhul vara hooldajaks, haldajaks, omanikuks, mis iganes moodi seda ka nimetatakse?

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Pärimisõigus peale tähtaega

10 Jaan 2017, 19:38

2001 ja 2006 aastal kehtinud pärimisseaduse järgi oli õigus pärand vastu võtta 10 aasta jooksul. Pärast nimetatud tähtaega ei ole pärandi vastu võtmine enam võimalik. Pärandit sai vastu võtta ka tegudega asudes pärandvara või selle osa valdama, kasutama või käsutama (2001 ja 2006 kehtinud pärimisseaduse § 117 lg 3). Näiteks saab lugeda pärandi vastuvõtmiseks olukorda, kus pärija on asunud elama pärandajale kuulunud korteris või asunud käsutama pärandajale kuulunud asju. Juhul kui seadusejärgseid pärijaid (sugulased, abikaasa) ei ole on pärandaja pärijaks see kohalik omavalitsus, kus pärandaja elas (2001 ja 2006 kehtinud pärimisseaduse § 18). Konkreetsete pärimisasjade puhul soovitan kindlasti pöörduda konsultatisooni saamiseks notari poole.


Vastas Eve Põtter.

Vasta