Pärandvara pankroti avaldus

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 19 Jaan 2017, 16:31

Pärandvara pankroti avaldus

19 Jaan 2017, 16:37

Tere!

Kõikjal on kirjas, et kui pärandvarast ei jätku kõigi esimeses ja teises järjekorras täidetavate nõuete rahuldamiseks ning pärija ei ole nõus nende rahuldamisega oma vara arvel, on pärija kohustatud viivitamata esitama avalduse pärandvara pankroti väljakuulutamiseks.

Mitte kuskil pole aga ühtegi vihjet sellele, kuidas see avaldus välja peaks nägema ning mida sisaldama. Kui pole olemas kindlat avalduse vormi ega näidist, eeldaksin, et tegemist on vabas vormis avaldusega. Miskipärast aga soovitatakse seda kõikjal lasta notaril koostada.

Küsimus - Kas on kuskilt võimalik kätte saada antud avalduse näidis või oskab keegi täpselt öelda, mida avaldus sisaldama peaks?

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Pärandvara pankroti avaldus

25 Jaan 2017, 16:40

Teie kirjast ei selgu, kas pärandvarale on tehtud pärandvara inventuur, kui ei siis tuleb pöörduda notari poole nimetatud avaldusega. Pärandvara inventuuri viib läbi kohtutäitur, kelle poolt koostatud aktis on olemas kogu pärandvara väärtus ja sellel lasuvad kohustused. Vastajale ei ole teada, kas kohtule esitatava avalduse näidist on olemas.

Kui pankrotiavalduse esitab võlgniku pärija, testamenditäitja või pärandi hooldaja, kohaldatakse PankrS § 9 lõike 2 teise lause kohaselt pankrotiavaldusele vastavalt võlgniku pankrotiavalduse kohta sätestatut. Nõuded võlgniku pankrotiavaldusele seab PankrS § 13


Vastas Jana Kitter.

Vasta