Pärandi jagamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Pärandi jagamine

28 Veebr 2017, 13:55

Tere
Kirjutan abikaasa nimel keda oleks vaja õiguslikult aidata.
Minu abikaasa ema (ämm) on teistkordselt abielus mehega kellega neil oli ühine laps (poeg). Nüüd suri ema mees ära ja juba peale matust hakkas ühine poeg emale peale käima, et kirjutaks alla mingitele paberitele. Survestada oli ka selles mõttes lihtne, sest poeg elab oma perega ema- isa majas oma emaga koos. Me ei saagi täpselt aru millele ta alla kirjutas. Kas see on digitaalselt allkirjastatud testament või pärimisleping. Igatahes notari juures nad ei käinud. Nüüd varade jagamisest. Ema mehele oli pärandatud kunagi talu, mis peaks seaduse järgi siis poja ja ema vahel pooleks minema. Sellega on tütar nõus, et sealt ta ei taha ema kaudu (kui ema sureb) midagi. Inimlikult mõistes loomulik ka, sest see kuulus ikkagi nii öelda kasuisa suguvõsale ja las poeg võtab. Poeg, aga arvas, et sellest on vähe ja lasi ka praeguse ühise kodumaja (ema ja kasuisa kodu) omale "kantida", millele oleks tütrel seaduse järgi olnud 25 protsendiline pärimisõigus.
Samas ema tütrega omavahel rääkides tahaks seda muuta, aga ei tea kuidas. Tütrega vesteldes tal ikka hakkas tütrest kahju, sest pojale jääb ju kaks elamist, tütar ei saa midagi. pealegi on emal ka vähk, mis ei ennusta enam talle palju aega elamiseks. Saan aru, et uus testamendi tegemisel kaotab kehtivuse eelmine testament. Kuidas aga pärimislepingut tühista ilma, et päringusaaja (poeg) osavõtuta, sest tema ju selle tühistamisest või muutmisest huvitatud ei ole.
Lisan juurde, et poeg korraldas kõik nii, et poolõde sellest võimalikult vähe teaks ja ka väldib igasuguseid kontakte. Eks tal piinlik ole, aga raha on ennegi inimesi kõvasti muutnud.

Täname Teid vastuse puhul!

Re: Pärandi jagamine

01 Mär 2017, 20:31

Pärimislepingut saab sõlmida ainult notari juures. Kui teie abikaasa ema on koostanud mõne dokumendi siis peaks ta oskama ka soovi korral selgitada, millega tegu. Kahjuks ei ole mul võimalik Teie küsimusele täpsemalt vastata kuna Teie küsimusest ei selgu täpsemaid asjaolusid, nt millise dokumendiga on tegu. Juhul kui Teie ämm soovib teha testamenti, siis on tal võimalik pöörduda konsultatsiooni saamiseks notari poole, kes arvestades konkreetseid asjaolusid oskab ka selgitada varem tehtud korralduste muutmise ja tühistamise võimalusi.


Vastas Eve Põtter.

Vasta