Vara jagamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Vara jagamine

01 Mär 2017, 11:59

Olukord selline Ema ja isa . Neil on üks ühine laps (poeg) ja emal tütar esimesest kooselust. Nüüd isa suri ja emal on ka haigus küljes, mis ei ennusta enam pikka iga. Kuna isa suri ootamatult siis pojal tekkis probleem vara jagamisega. Isal oli pärandatud (tagastatud) talu, mis seaduse järgi peaks ema ja poja vahel pooleks minema. Ema tütar on sellega nõus, et kasuisa poolne vara jääb pojale. See tähendab, et ema loobub oma pärandiosast poja kasuks. Lisaks oli neil ka ühine maja mille abielu keskel ehitasid. Maja on suur ja see on ka koduks poja perele. Ema surm tähendaks seda, et veerand sellest majast (emapoolne osa pooleks ) peaks minema tütrele. Poeg , aga arvas, et kasuõele pole midagi vaja, sest seda on ikkagi tema isa ehitanud oma rahadega, jne. Poeg suutiski ema nüüd nii mõjutada , et ema nõustus alla kirjutama digitaalselt mingitele paberitele. Arvatavasti pärimislepingule? Tütar ei tea kahjuks millele ema täpselt alla kirjutas, sest n. ö. poolvennal on piinlik sellest poolõega rääkida ja hoidub suhtlemast. Ema kahjuks ei oska tütrele päris täpselt seletada, mis see oli. Nüüd ema vähemalt näitab välja tütrele, et ta nõus seda muutma. Kui on neil testament mingis vormis tehtud siis saan aru, et iga järgmine testament muudab eelmise kehtetuks. Kuidas on, aga pärimislepinguga? Kuidas seda muuta saab? Poeg ei tahaks ju sellest kuuldagi.

Tänan abistava info eest kui vastate !

Re: Vara jagamine

01 Mär 2017, 20:32

Pärimislepingut saab sõlmida ainult notari juures. Kui teie abikaasa ema on koostanud mõne dokumendi siis peaks ta oskama ka soovi korral selgitada, millega tegu. Kahjuks ei ole mul võimalik Teie küsimusele täpsemalt vastata kuna Teie küsimusest ei selgu täpsemaid asjaolusid, nt millise dokumendiga on tegu. Juhul kui Teie ämm soovib teha testamenti, siis on tal võimalik pöörduda konsultatsiooni saamiseks notari poole, kes arvestades konkreetseid asjaolusid oskab ka selgitada varem tehtud korralduste muutmise ja tühistamise võimalusi.


Vastas Eve Põtter.

Vasta