Pärimine??

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Pärimine??

14 Mär 2017, 10:33

Tere, küsimus selline. Elan elukaaslase ja meie ühise 4 aastase lapsega minu ostetud ja nimel olevas majas. Me ei ole abielus, oleme koos olnud 6 aastat. Mul ei ole tehtud ei testamenti ega pärimislepingut. Kui ma peaksin surema, kellel jääb õigus minu majale, varale? Lapsel? Naisel? Sugulastel?

Re: Pärimine??

16 Mär 2017, 13:36

Pärimine toimub kas seaduse või testamendi järgi. Kui pärandaja ei ole teinud testamenti, siis on tema pärijateks kõik tema lapsed, sh need lapsed, kes on surma päevaks juba eostatud kuid veel sündimata. Laste kõrval pärib abikaasa. Seega, kui Te ei ole abielus pärib kogu Teie vara laps ning elukaaslasel ei ole õigusi Teie pärandvarale. Kui laps on alaealine, siis on vanem kohustatud hoidma enda ja lapse vara (nt pangakonto) eraldi ja tal ei ole õiguseid ka lapsevanemana seda vara käsutada. Teatud juhtudel on vanemal vaja lapsele kuuluva vara käsutamiseks kohtu luba, nt kui soovitakse müüa pärandvarana omandatud kinnisasju.


Vastas Eve Põtter.

Vasta