Annaku saaja peab kohtusse pöörduma

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 15 Mär 2017, 11:41

Annaku saaja peab kohtusse pöörduma

15 Mär 2017, 12:03

Tere! Pärandaja vara hulka kuulub ühisomandis olev korter, 1/4 mõtteline osa kinnistust ja pangakontod. Pärijaid on 2 - tütar ja poeg. Omakäelise testamendiga jättis pärandaja tütrele ühisomandis oleva korteri ehk siis annaku, 1/4 mõttelise osa kinnistust ja pangakontod pärisid tütar ja poeg vastavalt seadusele pooleks. Poega ei ole õnnestunud kellelgi k.a. notaril üles leida. Teada on vaid see, et ta on kuskil Venemaal. Mida peab täpselt kohtust taotlema, et tütar saaks omandiõiguse tunnistuse notarilt korteri osa müügi jaoks, maja osa müügi või kinkimise jaoks ja ligipääsu pangakontodele. Ette tänades!

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Annaku saaja peab kohtusse pöörduma

19 Mär 2017, 10:39

See võib olla Teile raske, kuid Teil on võimalus pöörduda avaldusega kohtusse oma venna surnuks tunnistamiseks. Tsiviilseadustiku § 19 lg 1 sätestab, et kohus võib teadmata kadunud isiku huvitatud isiku taotlusel surnuks tunnistada, kui viie aasta jooksul ei ole andmeid, et ta on elus. Avalduses tuleb ära näidata viimane teadaolev venna viibimiskoht. Võimalik, et kohus suudab saates Venemaa vastavatele asutustele päringud, välja selgitada ka Teie venna viibimiskoha. Juhul, kui kohus tunnistab Teie venna surnuks või teeb kindlaks tema viibimiskoha, on Teil võimalik pärimismenetlus lõpule viia.
Kui isik on surnuks tunnistatud, siis eeldatakse, et ta on surnud. Kui surnuks tunnistatud isik on tegelikult elus, ei tulene temale surnuks tunnistamisest õiguslikke tagajärgi, kui seadusest ei tulene teisiti. Surnuks tunnistatud isiku taasilmumisel või tema elusoleku kindlakstegemisel tühistab kohus tema surnuks tunnistamise.


Vastas Vambola Olli.

Vasta