Pärimisvõime, kui laps ei olnud eostatud.

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 17 Mär 2017, 13:43

Pärimisvõime, kui laps ei olnud eostatud.

17 Mär 2017, 13:49

Tere!
Lugu selline, et 17.04.2016 lahkus siit ilmast minu mehe ema isa vennapoeg. Temast jäid maha üüratud võlad mille pärijaringi on määratud ka meie ühine 2,5-kuune poeg. Laps ise ei olnud pärandi avanemise hetkeks isegi mitte eostatud.
Olin kirjavahetuses notaribürooga, kes tegi minu kohta päringu pärandist loobumise avalduse ettevalmistamiseks. Sealt sai esimesena küsitud, et missugune seaduslik punkt paigutab minu rinnalapse pärijatelisti. Jõudsime sinnamaani, kus öeldi, et kui laps tõesti sellel hetkel eostatud ei olnud, on minul õigus, aga pean seda tõestama ning võtma ühendust selle notariga, kes asjaga reaalselt tegeleb. Ida-Tallinna Keskhaigla poolt saigi mulle väljastatud dokument, mis kinnitab, et viljastumine toimus aprilli lõpus ehk peaaegu 2 nädalat pärast kodaniku surma. Seejärel kontakteerusin siis selle asjaajaja notariga.
Tema ei taha seda fakti aga aktsepteerida. Väidetavalt tuginetakse selles pärimisloos Pärimisseadus §124'le:

(1) Kui pärima õigustatud isik on pärandist loobunud, on pärima õigustatud see isik, kes oleks pärinud siis, kui pärandist loobunu oleks surnud enne pärandi avanemist.
(2) Isik, kes astub pärandist loobunu asemele, võib pärandi vastu võtta või sellest loobuda sama tähtaja jooksul, kui selleks oli õigus loobunul. Tähtaega arvestatakse päevast, millal pärandist loobunu asemele astuja loobumisest teada sai.

See ei huvita kedagi, et sama seaduse §5 lõige 4 ütleb, et minu laps peaks sellest ringist välja jääma (Pärast pärandi avanemist elusalt sündinud laps loetakse pärandi avanemise ajal pärimisvõimeliseks, kui ta oli eostatud enne pärandi avanemist).

Mida teha või kuhu pöörduda? Kas tõepoolest olen mina see, kes eksib?

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Pärimisvõime, kui laps ei olnud eostatud.

20 Mär 2017, 14:37

Lugupeetud küsija,

Küsimusele vastaja soovib täpsustada konkreetseid asjaolusid ning palub teil pöörduda Notarite Koja poole aadressil koda@notar.ee.
Võite pöördumisel kasutada ka käesoleva foorumi linki.


Vastas Eve Põtter.

Vasta