1. leht 1-st

Lahkunu pangakonto

Postitatud: 02 Juul 2017, 22:14
Lahkunul puudus testament. Ei ole ka lapsi, abikaasat/ elukaaslast. Olemas vaid õde.

Küsimus nr1: Palun LIHTSAT selgitust, (tegu on eaka inimesega), milline on tegevuse järjekord ja vajalike dokumentide nimekiri, et õde saaks lahkunu pangakonto oma valdusesse?

Küsimus nr.2: Kogu toimingu/ dokumentide maksumus?

Aitäh!

Re: Lahkunu pangakonto

Postitatud: 07 Juul 2017, 08:32
Tere

Pärandaja matusekulude ulatuses on pangast võimalik raha kätte saada surmatunnistuse, isikut tõendava dokumendi ja mõningatel juhtudel ka kulutusi tõendavate dokumentide alusel. Täpsema informatsiooni saamiseks pöörduge palun panka, kus pärandaja konto asub. Matusekulusid ületav summa tuleb Teil pärimismenetluses pärida.
Pärimise vormistamiseks ehk pärandi pärijate nimele vormistamiseks ja pärandi jagamiseks tuleb läbi viia pärimismenetlus. Pärimisasjade lahendamisega tegeleb notar. Selleks, et notar saaks menetlust läbi viia peab esitama avalduse. Pärimismenetluse algatamiseks võib avalduse esitada üks kõik millisele Eesti notarile. Avalduse saab esitada pärast seda, kui isiku surm on rahvastikuregistris registreeritud. Menetluse läbiviimiseks avalduse esitamise lõpptähtaega määratud ei ole.
Pärijaks saamiseks ei pea iseenesest midagi tegema. Seaduse kohaselt peab avalduse esitama see isik, kellel oleks õigus pärida, kuid ta tahab pärandist loobuda.

Pärimismenetluse maksumus on reguleeritud notari tasu seadusega ja sõltub menetluses tehtavatest toimingutest. Näiteks:
* pärimismenetluse algatamise avalduse tõestamine – 65,15 eurot;
* pärandist loobumise avalduse tõestamine - 6,35 eurot;
* pärijate väljaselgitamine ja pärimistunnistuse väljastamine – 102,25 eurot;
*omandiõiguse tunnistuse tõestamiseks esitatud ühise avalduse tõestamine – 42,15 eurot

Ka maksumuse kohta saate täpse informatsiooni pärimismenetlust läbi viivalt notarilt, kes oskab hinnata milliseid toiminguid on konkreetses menetluses tarvis teha.

Vastas Tiina Mölder
Eesti Õigusbüroo OÜ jurist