Notari nõue, notari tegemata jäetud töö pärast

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Notari nõue, notari tegemata jäetud töö pärast

28 Aug 2017, 20:37

Kirjutan oma ema nimel. Nimelt said neli õde sept 2017(kellest üks juba lahkunud) notaribüroolt arve pärimistunnistuse tasu maksmiseks. Nimelt suri õdedel vend aastal 2009 ja tema abikaasa enne seda aastal 2008. Kahe tunnistuse kogumaksumus 254 EUR. Ometi said käik neli õde peale venna surma kokku notaribüroos,et koos allkirjastada pärandist loomumise paberile venna abikaasa poja kasuks kelle nimele oli ka testament. Nüüd väidab notaribüroo,et ei olevat tehtud avaldust pärandist loobumiseks vaid käidi nõustamisel kuid ometi just selle paberi allkirjastamise nimel käidi 2009 septembris notari juures(viisin oma ema sinna ja tean täpselt miks notari juurde mindi). Kuna nüüd üks õdedest surnud siis kellele jääb tasuda tema osa kuna arve koostatud neljale füüsilisele isikule ühiselt kes ei ole siiski ühine pere. Kas edaspidi peab alati ootama notaritelt mingeid arveid kui keegi sugulane kunagi surnud ja notaribürool näpud põhjas.

Re: Notari nõue, notari tegemata jäetud töö pärast

05 Sept 2017, 06:51

Tere,

Notaribüroos käimise eesmärki teavad ilmselt kõige paremini seal käinud isikud ise. Soovitan elusolevatega rääkida. Kui arve on koostatud neljale isikule ühiselt tuleks see ka ühiselt tasuda. Surnud isiku eest peaks tasuma tema pärijad.
Samas tuleks kontrollida kas nii vana nõue ei ole mitte aegunud Tsiviilseadustiku üldosa seaduse mõttes. TSüS § 146 lg 1 kohaselt on tehingust tulenev nõude aegumistähtaeg 3 aastat. Kui nõue on aegunud, tuleb sellest teisele poolele teada anda.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta