korteri pärimine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

korteri pärimine

23 Dets 2017, 10:13

Abieluajal ostetud korter,lahutus,abikaasa abiellus uuesti, suri 3 a tagasi, tal oli 3 last kahest abielust(2 on minu lapsed).
Kuidas jaguneb %-des minu korteri,milles elame lastega, teise osapoole pärimine. Pool on ju minu omand,aga teine pool,kas tema uus abikaasa on ka päijate ringis ???
Tänan

Re: korteri pärimine

31 Dets 2017, 16:47

Tere,

Kui abielu lahutades jäi vara jagamata, peab tõepoolest viima läbi pärimise ja sel juhul on seadusjärgsete pärijate ringis ka uus abikaasa ja tema lapsed. Kui nad just ei loobu.
Pärand võiks siis jaguneda selliselt:
Esmalt ühisvara jagamine, millega Teie saate pool korterist.
Seejärel pärimine. Pärandi hulka kuulub siis pool korterist. Abikaasa pärib võrdselt pärandaja lapse osaga. Seega pärivad abikaasa ja lapsed igaüks ühe neljandiku. Seda eeldusel, et pärandvarasse muud ei kuulu. Kui kuulub, on võimalik jaotada ka pärand teisiti. Täpselt nõustab teid selles küsimuses pärimismenetlust läbi viiv notar, kellel on ka kõik vajalikud andmed pärandi koosseisu kohta.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta