Pärimis võlg

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Pärimis võlg

03 Jaan 2018, 00:16

Tere
Mul küsimus pärimis võla kohta. Olen 32 aastat vana ja ei ole oma beoloogilist isa kunagi näinud. Pole ta ka maksnud alimente, kuigi olid need kohtu poolt määratud. Nüüd on see mees surnud aasta ja kuna ma ei teadnud temast midagi saatsis swedbank mulle kirja kus ma pean maksma 2 nädala jooksul pea 5000 võlga ära , kuna olen nii öelda pärija ja sellel isikul piuudusid varad. Kuna ma pole otseselt pärandist loobunud , sest ei teadnud temast midagi kas siis täesti pean maksma hakkama seda summat, või saan ma kuidagi tõendada, et ta ei ole mulle kunagi isa olnud ja isegi mind näinud.

Re: Pärimis võlg

10 Jaan 2018, 08:07

Tere,

Pärimisseaduse § 119 kohaselt on pärandist loobumise tähtaeg kolm kuud. Tähtaeg hakkab kulgema hetkest, kui pärija saab teada või peab teada saama pärandaja surmast ning oma pärimisõigusest. Kuna märgite küsimuses, et ei tednud varem ei pärandaja surmast ega oma pärimisõigusest hakkab kolmekuuline tähtaeg kulgema sellest teadasaamisest. Seega tuleb Teil kolme kuu jooksul teadasaamisest arvates pöörduda notari poole ja esitada avaldus pärandist loobumiseks.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta