Testamendijärgne pärimine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Testamendijärgne pärimine

27 Veebr 2018, 15:20

Tere

Notariaalse testamendi koostamisel oli pärandaja seaduslik abielu, seoses abikaasa surmaga lõppenud.
Testaator tegi oma surma puhuks pärandi kohta järgmised korraldused, kus nimetas kogu oma vara pärijateks, võrdsetes mõttelistes osades oma lapsed: pooles (1/2) mõttelises osas tütre ja pooles (1/2) mõttelises osas poja.
Testaator pani testamendiga pärijatele kohustuse jagada pärandvara järgmistel tingimustel:
1. Omandiosa korteriomandist jääb tütre omandisse.
2. Omandiosa kinnistust A jääb tütre omandisse.
3. Kinnistu B jääb täielikult poja omandisse.
Pärandi avanemisel selgus, et kinnistu B on juba täielikult poja omandis.
Palun, kas pojale kingitud kinnistu B arvestatakse kui eelpärandina saadud vara ning kelle omandisse jääb omandiosa korteriomandist ja omandiosa kinnistust A.

Tänan

Re: Testamendijärgne pärimine

06 Mär 2018, 23:14

Tere,

Pärand avaneb pärandaja surmapäeval ja pärandi koosseisu kuuluvad esemed mis on pärandaja omanduses pärandi avanemise hetkel. Kui pärandaja on mõne neist oma eluajal võõrandanud (müünud, kinkinud) ei saa seda pärandi hulka arvata. Muus osas jääb testament kehtima. Seejuures on oluline, et testament väljendab ühemõtteliselt pärandaja tahet.
Kuna pärimismenetlust läbi viiv notar omab täpset ülevaadet nii pärandist kui testamendist ja selle sõnastusest, nõustab ta Teid parimal võimalikul moel ja aitab asjaolusid selgitada.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta