Maade jagamine.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Maade jagamine.

17 Mai 2018, 22:13

Tere,

mu vanaonu suri eelmisel aastal. Tema vara läks jagamisele 5 inimese vahel- tema kahe õe, noorema( kaks tütart) -ja vanema venna( 1 tütar) tütarde vahel. Raha, maja ja auto pärandi osas ei tekkinud mingeid lahkarvamusi pärijate vahel- see jagati 4 osaks, millest ühte osa jagasid noorema venna tütred omavahel. Arusaamatus tekkis siis, kui jagamisele läksid metsa- ja põllumaad. Noorema venna tütred kuulutasid, et nemad on nüüd üld pärijad ja nüüd peab jagama pärandi viieks võrdseks osaks.Kas neil on selleks juriidiline õigus?

Re: Maade jagamine.

24 Mai 2018, 16:51

Tere,

Juhul kui mitu pärijat (kaaspärijad) on pärandi vastu võtnud, siis kuulub pärandvara neile ühiselt ehk moodustub pärandvara ühisus.
See tähendab, et nad on kõikide pärandvara hulka kuuluvate esemete ühised omanikud (nagu on abikaasade ühisvara puhul) ja kõiki vara puudutavaid otsuseid, sh müüa, saavad nad langetada ainult üheskoos.
Keegi neist ei saa eraldi oma osa sellest varast, näiteks kinnistust, võõrandada ega koormata. Juhul kui pärijad soovivad pärandvara ühisuse lõpetada ning pärandvara omavahel jagada, tuleb neil sõlmida pärandvara jagamise leping.
Seega tuleb Teil pärimistunnistuselt vaadata kes ja millistes osades pärija on ning seejärel otsustada pärandvara ühisuse lõpetamise viis.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta